BLIC – CZĘŚCI KAROSERYJNE

BLIC

blic BLIC   części karoseryjne

BLIC to nowa linia produktowa części nadwoziowych z oferty Inter Cars S.A.. Wyróżnia ją najwyższa możliwa jakość karoseryjnych części aftermarketowych, potwierdzona przez instytucje wyspecjalizowane w certyfikowaniu części nadwoziowych takie jak Centro Zaragoza, Thatcham, TÜV

Powstanie BLICa jest wyjściem naprzeciw potrzeb rynku napraw blacharsko – lakierniczych, który jest coraz bardziej wymagający. W dzisiejszych czasach warsztaty kładą bardzo duży nacisk na jakość części blacharskich, gdyż zdają sobie doskonale sprawę z faktu, że wybranie części najtańszych spowoduje wydłużenie czasu naprawy. Przez co paradoksalnie najtańszy zamiennik może doprowadzić do zwiększenia kosztów reperacji samochodu.

BLIC jako linia produktowa Inter Cars nie ukrywa pochodzenia, ani producenta części. W większości są to firmy europejskie takie jak Phira, R2A, Klokkerholm, Embo, Eurostamp, Isam, a oferta uzupełniona jest również o produkty tajwańskie takiej firmy jak na przykład API.

BLIC to także nowa jakość pakowania części karoseryjnych eliminująca zagrożenia uszkodzeń w trakcie transportu. Dzięki specjalnie przygotowanym maszynom poprawiamy jakość opakowań producentów tych elementów, doposażając je w specjalne gąbki poliuretanowe zabezpieczające obrzeża i rogi elementów blacharskich przed uszkodzeniami, a także dzięki nałożeniu powłoki z folii chronią strukturę blachy przed zarysowaniem.

Oznaczenia jakościowe produktów, które jest powszechnie używane przez dystrybutorów oraz firmy ubezpieczeniowe

(wg hierarchii jakości oznaczeń)

  • O – część oryginalna oznakowana lub w opakowaniu z logo producenta pojazdu
  • Q – część oryginalna oznakowana lub w opakowaniu z logo producenta części, dostarczającego dany element na pierwszy montaż
  • PC – część o porównywalnej jakości. Część ta posiada dodatkowo certyfikat jakości wydany przez instytut certyfikujący Centro Zaragoza ( Hiszpania)
  • PT – część o porównywalnej jakości. Część ta posiada certyfikat jakości wydany przez instytut certyfikujący Thatcham (Wlk. Brytania)
  • PJ – część o porównywalnej jakości, szczególnie polecana przez dostawcę (dystrybutora)
  • P – części zamienne o porównywalnej jakości – to części zamienne, których producent zaświadczy, że są one tej samej jakości co komponenty, które są lub były stosowane do montażu danych pojazdów samochodowych
  • ZJ – zamiennik o podwyższonej jakości, polecany przez dostawcę (dystrybutora)
  • Z – pozostałe zamienniki

W BLICu znajdziemy praktycznie tylko części o oznaczeniach PC, PT, PJ.

Zachęcamy również do odwiedzenia naszej stron internetowej, przygotowanej specjalnie z myślą o tej części naszej oferty produktowej BLIC, jak również zapoznanie się z naszym katalogiem.