Niebieski rajd z Aniołem w którym wolontariusze GRS wzieli czynny udzia

 

Grupa wolontariuszy pracujących w naszej organizacji, w ubiegłą sobotę(20.04) była współorganizatorem Niebieskiego Rajdu z Aniołem, który odbył się w Puławach.

 

W kwietniu obchodzimy Miesiąc Budowania Świadomości o autyzmie, my jako wolontariusze postanowiliśmy połączyć to z projektem przez nas napisanym, dotyczącym Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego potocznie zwanym BRD, które jest przecież częścią naszej branży.

Celem projektu jest podniesienie świadomości na temat autyzmu oraz integracja społeczności lokalnej, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci ze spektrum autyzmu i z niepełnosprawnościami. Wspólnym mianownikiem jest temat łączący wszystkich użytkowników dróg - bezpieczeństwo!Główne działania przez nas podjęte:

  • Warsztaty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (BRD) i udzielania pierwszej pomocy dla dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów z uwzględnieniem potrzeb osób ze spektrum autyzmu.

  • Partnerstwo z Fundacją Benedydyktyński Zakątek oraz Fundacją Bezmiar, które wspierały realizację wydarzenia -organizacja rajdu nordic walking, promującego aktywność fizyczną i integrację uczestników.

  • Gry terenowe i zajęcia edukacyjne prowadzone przez wolontariuszy, dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci oraz młodzieży, w tym z niepełnosprawnościami. 

Wolontariuszami tego dnia byli:
  1. Paweł Stanek 
  2. Artemida Jastrzębska
  3. Albert Morawski
  4. Anna Grzanka
  5. Paweł Mazur
  6. Paweł Jarosz

Zaangażowanie jakim wykazali się wolontariusze w realizację tego projektu zasługuje na ogromne BRAWA!
To wspaniałe, że w naszej grupie są ludzie, którzy chcą nieść pomoc. 

Poniżej znajduje się link do krótkiej relacji z tego dnia. 

Miło nam będzie, jeśli polakujecie lub udostępnicie ten post- niech się niesie, że Inter Cars to nie tylko części, ale przede wszystkim ludzie, którzy budują tą firmę, angażując się również charytatywnie.